Beylikdüzü İlk Yardım Eğitimi

ortak

Beylikdüzü İlk Yardım Eğitimi

Beylikdüzü İlk Yardım Eğitimi olarak olası gereklilik durumunda kişilere yardımcı olmak için ilk sırada olursunuz. Kişinin yaşamsal fonksiyonlarının devamlılığını sağlamak, kişinin sağlık durumunun kötüleşmesini engellemek ve iyileşme sürecini kısaltmak üzere; yaşamı tehlikeye sokan hastalık, kaza veya yaralanma gibi durumlarda tıbbi destek alana kadar olay yerinde mevcut koşullar dahilinde yapılan ilaçsız uygulamalar “ilk yardım” olarak tanımlanır.

İlk Yardım Eğitimi Neden Zorunludur?

İlk yardım eğitimi, 4857 sayılı ve Sağlık Bakanlığı İlk yardım Yönetmenliği olarak kapsamında da ilgili yönetmeliklerce yasal zorunlu ve iş Kanunu eğitimler kapsamında yer alırlar. İlk yardımın tanımında yer aldığı gibi sağlık ekibi olay yerine ulaşana kadar orda bulunan kişilerin kaza veya hayati tehlikesi olan bir durumda müdahalesi gerekiyor.

İlk Yardım Sınavına Ne Zaman Girilir?

İki gün süren eğitimden bir (1) hafta sonra Sağlık Bakanlığı gözetiminde sınav yapılacak. İki (2) ücretsiz sınav hakkınız bulunmaktadır. Her sınav iki aşamadan oluşan sınav teorik ve pratik şeklinde yapılacaktır. Pratik sınavda başarı gösterenler Teorik sınava katılabilir, başarılı olamayanlar ikinci kez yazılı sınava yeniden çağrılırlar. Her sınav 85 puan ve üzeri olması durumunda başarılı sayılırsınız. Pratikte de başarılı olunması durumunda “İlk Yardımcı Kimlik Kartı” ve “İlk Yardımcı Sertifikası” tarafınıza Bakanlıkça onaylanması akabinde yaklaşık 1 ay sonra teslim edilir. 3 yılda bir yenileme eğitimi alınması gerektiğinden “İlk Yardımcı Sertifikası”nı kaybetmemeniz gereklidir. Olası ihtiyaç durumlarında kişilere yardımcı olabilmeniz için “İlk Yardımcı Kimlik Kartı” yanınızda bulundurmak zorunludur.

ortak2

İlk Yardım Sınav Sonuçları Kaç Olması Lazım?

Şirketimizde yer alan her bir ilk yardım sınavında 20 “ilk yardım” sorusu bulunmaktadır. İlk yardım testlerini tamamlamanız için en fazla 30 dakika süreniz bulunmakta olup her bir soru için yaklaşık 90 saniye süreniz vardır. İl Sağlık Müdürlüğü kontrolünde yapılan sınavlarda sınav geçme notu 85 puandır. Başarılı sayılmanız için her bir sınavda yer alan 20 soru içerisinden en az 17 soruyu doğru yanıtlamanız gerekmektedir. 4 veya daha fazla soruya yanlış yanıt vermeniz durumunda maalesef ilk yardım sınavında başarılı olamamaktasınız.

İlk Yardımcı Olmanın Şartları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı yayınlanmış olan İlk Yardım Yönetmeliğine göre İlk Yardımcı olmak için;

  • Minimum ilkokul mezunu olmak,
  • Temel İlk Yardım Eğitimi almış olmak,
  • Yazılı ve Uygulamalı sınavlardan başarılı sonuçlar almış olmak gerekmektedir.

İlk Yardım Sertifikası Geçerlilik Süresi?

Geçerlilik üç (3) yıldır. Bakanlık onaylıdır.

İlk Yardım Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Toplam 16 Saat / 2 Gün

09:15 – 17:00 Gün ve yer bilgisi salonlarımızın durumuna göre değişiklik gösterecektir.

İlkyardım Eğitimi Kayıt / Başvuru