BAĞCILAR İLK YARDIM EĞİTİM MERKEZİ

ilk yardım, ilk yardım eğitimi, ilk yardım merkezi, ilk yardım belgesi, ilk yardım sertifikası, ilk yardım belgesi yenileme, ilk yardım sertifikası yenileme

BAĞCILAR İLK YARDIM EĞİTİM MERKEZİ

Bağcılar ilk yardım merkezi olarak hayat kurtarmak için ilk yardımın önemi hakkında değerli bilgileri aşağıda sizlere sunuyoruz.

İlk Yardım Nedir?

Sağlık görevlileri gelene kadar,  kaza veya yaralanma anında gibi durumlarda, yaralının hayatının kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesini önlemek amacıyla olay yerinde, mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulamalardır.

İlk Yardım Eğitimi Neden Zorunludur?

Sağlık Bakanlığı İlk yardım Yönetmeliği kapsamı ve İlk yardım eğitimi almak, 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmeliklerce yasal zorunlu eğitimler kapsamındadır.

bağcilar ilk yardim eğitim merkezi

İLK YARDIM YÖNETMELİĞİ:http://www.ilkyardim.org.tr/dokumanlar/ilk-yardim-yonetmeligi-29-07-2015.pdf

İlk Yardım Sınavı?

Merkezlerimizde yapılan ilk yardım sınavında ilk 20 soru yardım konusundan gelmektedir. İlk yardım testlerini tamamlamanız için maksimum 30 dakika süreniz bulunmakta olup her bir soru için yaklaşık 90 saniyede çözmeniz gerekmektedir.

İlk Yardım Sınav Sonuçları Kaç Olması Lazım?

Sınav, teorik ve uygulamalı olması üzere iki aşamalıdır. üstü puan k ve Teori sınavdan 85 alan katılımcılar aynı gün uygulamalı sınava girmektedirler. Her iki sınavda da 100 tam puan üzerinden 85 puan alınması gerekmektedir.

İlk Yardım Sınavını Geçenlere Verilecek İlk Yardım Sertifikası Ve Kartı  Geçerlilik Süresi?

Sonunda verilen ilk yardım eğitimi ve İlk yardım eğitimlerinin başarıyla tamamlamış sertifikaları ve kimlik kartlarının geçerlilik süresi, Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan İlk Yardım Yönetmeliği’nde belirtilmiştir. Sertifikaların altında yazan geçerlilik tarihi,gün, yıl ve ay olarak belirtilmiştir. Geçerlilik süresini dolduran ilkyardımcı arkadaşlar, en yakın ilk yardım merkezlerine başvurarak, ilk yardım güncelleme eğitimine katılırlar ve sertifikalarının süresini uzatmış olurlar.

Nasıl Başvuru Yapılır?

İlk yardım eğitimi, Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilmiş ilk yardım eğitim merkezleri tarafından tedarik edilmektedir. İlk yardım seminerinden sonrasında yapılan sınavda başarılı olanlara ilk yardım eğitimi sertifikası veya ilk yardım sertifikası verilir.